Wsparcie psychologiczne w Stowarzyszeniu Tęczówka

Wsparcie psychologiczne w Stowarzyszeniu Tęczówka

Nieprzerwanie od 12 lat w ramach Stowarzyszenia Tęczówka dostępna jest bezpłatna pomoc psychologiczna dla osób LGBTQIAP+. Staramy się, żeby pomóc każdej zgłaszającej się osobie. Dostępnych jest kilka form i kanałów wsparcia. W tym roku startujemy z dodatkowym elementem. 

Społeczność LGBTQIAP+ jest jedną z grup szczególnie narażonych na kryzysy zdrowia psychicznego. Dlatego też staramy się zapewnić możliwie szeroką i dostępną ofertę pomocy psychologicznej. To, co szczególnie ważne, to fakt, że niezależnie od okoliczności i statusu danej osoby, wsparcie zespołu pomocy psychologicznej jest zawsze darmowe. 

Podstawową formą pomocy są indywidualne konsultacje psychologiczne, które dostępne są zarówno w formie stacjonarnej w Centrum Społecznościowym Tęczówki, jak również online. Żeby umówić się na konsultację, należy skontaktować się mailowo za pośrednictwem jednego z adresów: psycholog@teczowka.org.pl lub trans@teczowka.org.pl. Ten drugi adres jest dedykowany osobom transpłciowym.

Osoby transpłciowe mogą także dołączyć do grupy wsparcia, która odbywa się co dwa tygodnie w czwartki. To bezpieczna przestrzeń, by porozmawiać o swoich problemach i wyzwaniach związanych z m.in. z tranzycją. Zapisy na spotkania grupy wsparcia odbywają się mailowo: trans@teczowka.org.pl

Od 23 stycznia wracają także dyżury stacjonarne psychologa w Centrum Społecznościowym Tęczówki. W godz. 17:00 - 20:00, bez wcześniejszego zapisywania się, można porozmawiać ze specjalistą. 

Więcej informacji o dostępnej pomocy psychologicznej i naszym zespole pomocy psychologicznej znajduje się w zakładce Pomoc psychologiczna.